Kroužky pro vaše děti,
další vzdělávání a poradenství

Měsíční plán kroužku anglické družiny pro 1. tř. - březen a duben

Milí rodiče,

 

zase se nám přehouply dva měsíce a zasílám Vám další plán anglické družinky. Kromě čísel do dvaceti jsme v předchozích hodinách trénovali také písmenka. Jen tak jsme to „naťukli“ během jedné činnosti, jenže děti písmenka tak zaujala, že je chtěly neustále psát a číst, hrát s nimi hry. Takže některá z nich umíme dřív anglicky než česky. :o) Ale nebudeme přeci dětem bránit v jejich touze po učení. Takže v jarních měsících si dál budeme hrát s písmenky a abecedou.

 

Omlouváme se, že se někdy malinko odkloníme od původních plánů, ale vycházíme z potřeb dětí. Jakmile vidíme, že je něco hodně nadchlo, věnujeme se tomu déle. Podstatné je, že vše se děje v angličtině a angličtinu užíváme jako nástroj pro komunikaci. Je úžasné pozorovat děti, jak se baví s Petrem. A to je to, o co nám jde především. Naučit děti nebát se a komunikovat. Nevnímat angličtinu jako vyučovací předmět, ale jako způsob dorozumívání se. Některé z nich se pomalu z pasivního posluchače stávají aktivními, a aniž by to věděly, automaticky přepnou do angličtiny a s Petrem mluví anglicky. Krkolomně, ale mluví!  

 

Jelikož jsme to v lednu a únoru nestihli, tak až teď přidáme jako nové učivo dny v týdnu a roční období. Nadále budeme rozvíjet a opakovat slovní zásobu z těchto oblastí: zvířátka, rodina, hračky, přídavná jména (big, little, fat…), jídlo, hodiny, tvary. Vytáhli jsme prstové maňásky a s nimi budeme nacvičovat dialogy. Přidáme nové básničky, písničky a nezapomeneme ani tvořit a hrát hry. Jako těžký oříšek jsme si dali, že děti naučíme hrát hru Lodě (k procvičení čísel a písmenek). Některým dětem už to bezvadně jde, jiné ji hrají s námi v souboji družstev. Můžete si ji s dětmi zahr&aa cute;t i doma.

 

Na závěr ještě jednu informaci – po dobu mé nemoci angličtina normálně funguje, jen místo mě budou u dětí s Petrem střídavě paní učitelka Gotteltová a pravděpodobně paní učitelka Bartošová.

 

Hezké jaro Vám přejí lektoři anglické družinky

 

Mgr. Helena Chmelařová

a Peter Highfield

Fotogalerie