Kroužky pro vaše děti,
další vzdělávání a poradenství

Měsíční plán anglické družiny pro 2. ročník

Vážení rodiče, milé děti,


čas běží jako voda a my už máme za sebou první čtyři setkání na kroužku anglické. Tyto čtyři setkání jsme věnovali hlavně tomu, abychom se společně seznámili (objevily se nám po prázdninách nějaké nové tváře) a zjistili, co si pamatujeme a co se přes prázdniny ztratilo.

 

Co nás čeká v měsíci říjnu? Jak jsme se domluvili, na začátku kroužku budeme trénovat povídání, které je pro nás nejdůležitější. Budeme opakovat vše, co jsme se naučili minulý rok, tuto slovní zásobu chceme nadále obohacovat a rozšiřovat. Tento školní rok bude kladen větší důraz na psaní a čtení. Již jsme začali procvičovat abecedu a trénovat spelling. Hlavními procvičovanými tématy jsou: části těla, jídlo, zvířata, dny v týdnu, měsíce v roce. Na toto navážeme určováním času a tématem MY DAY

 

Dále budeme sledovat krátká videa o Muzzym – velikém zeleném mimozemšťanovi, který nám bude pomáhat (ke každému videu budeme mít pracovní listy s důležitými slovíčky a gramatikou – v říjnu se bude jednat hlavně o pozdravy, představování sebe, rodiny a  kamarádů, trénování spellingu a abecedy). Pustíme se do čtení knížky, budeme trénovat básničku Apples, Apples , naučíme se písničku o Anakondě a občas budeme vyrábět různé drobnosti – samozřejmě vše v angličtině.


Příští týden dostaneme portfolia, do kterých si budeme vše zakládat. Tato portfolia si budeme buďto nechávat ve škole nebo si je můžeme nosit domů, aby rodiče věděli, co zrovna děláme.


V případě jakýchkoli nejasností či dotazů mě neváhejte kontaktovat na emailové adrese p.endlerova@volny.cz

 

Přeji vám všem krásný podzimní den.

 

Pavla Endlerová a Peter Highfield,
lektoři Aj družiny