Kroužky pro vaše děti,
další vzdělávání a poradenství

Čtvrtletní plán pro kroužek Flétna pro začátečníky

Vážení rodiče,


v průběhu prvního čtvrtletí (cca říjen - prosinec) nás v kroužku Fléten pro začátečníky čeká mnoho práce. Děti se naučí jak flétnu správně držet, jak při hře sedět, případně stát a prostřednictvím různých dechových cvičení se naučí správnému dýchání a foukání do flétny.


Postupně se budou seznamovat s notičkami nejen v podobě hrané, ale i psané a společně s přibývajícími notami se děti budou učit jednoduché písničky. Veškeré noty budou dostávat na listech formátu A4, proto prosím o zakoupení desek této velikosti, aby si mohly tyto materiály ihned ukládat a nosit s sebou na každou hodinu fléten.

 

Dále budou vždy potřebovat: psací potřeby (tužku, gumu, ořezávátko, pastelky), flétnu, čistítko na flétnu (lze dokoupit v každé prodejně hudebnin) a notýsek na zapisování úkolů. Děti budou dostávat i cvičení na doma, které je důležité pro udržení všech vědomostí a dovedností získaných na hodině, proto Vás prosím, abyste si v průběhu týdne našli chvilku, která bude určena hře na flétnu a opakování notiček. Určitě je lepší cvičit každý den několik minut, než jednou týdně hodinu. :)

 

Veškeré dotazy nebo omluvenky ohledně kroužku můžete zasílat na e-mail: adela.ticha@centrum.cz, případně volat nebo psát sms na tel: 732 240 327.


Přeji příjemný den.


Adéla Tichá, Dis.

lektorka kroužku