Kroužky pro vaše děti,
další vzdělávání a poradenství

Čtvrtletní plán pro kroužek Flétna pro mírně pokročilé

Vážení rodiče,


v průběhu prvního čtvrtletí (cca říjen - prosinec) nás v kroužku Fléten pro mírně pokročilé čeká mnoho práce. Děti si zopakují,  jak flétnu správně držet, jak při hře sedět, případně stát a prostřednictvím různých dechových cvičení procvičí správné dýchání a foukání do flétny.

 

Ze začátku budeme opakovat notičky, které se děti naučily minulý rok, tzn. v rozsahu g1 - d2 a postupně se budou seznamovat s dalšími notami - f1, e1, d1, fis, b. Přibudou nám nové písničky, které již budou obtížnější na techniku hry. Děti, které již zahrají celou stupnici, budou dostávat navíc písničky podle svého stupně pokročilosti.

 

Teoretické znalosti not budeme procvičovat pomocí malých testíků a mini her tak, aby si děti vše dobře zapamatovaly a mohly tyto znalosti využít při hře na flétnu. Děti budou opět dostávat cvičení na doma, které je důležité pro udržení všech vědomostí a dovedností získaných na hodině, proto Vás prosím, abyste si v průběhu týdne našli chvilku, která bude určena hře na flétnu a opakování notiček. Určitě je lepší cvičit každý den několik minut, než jednou týdně hodinu. :)

 

Pomůcky, které děti budou letos na kroužek potřebovat, jsou stejné jako loni, tzn.: flétna, čistítko (lze dokoupit v každé prodejně hudebnin), desky na noty fotmátu A4, psací potřeby (tužka, ořezávátko, guma, pastelky) a notýsek na zapisování úkolů.

 

Veškeré dotazy nebo omluvenky ohledně kroužku můžete zasílat na e-mail: adela.ticha@centrum.cz, případně volat nebo psát sms na tel: 732 240 327.


Přeji příjemný den.

 

Adéla Tichá, Dis.

lektorka kroužku